KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvurusu Bölüm 3 İşletmenin Gelecek Projeksiyonu

KOSGEB yeni girişimci desteği başvurumuz için iş planı çalışmamızın en önemli unsurlarından olan finansal tablolardan çıkarımlar yaparak alttaki bilgileri giriyoruz. Bu hesaplamalar için kullandığınız tabloları, fiyat tekliflerini ve varsayımları ek belgeler kısmında sunmayı da unutmayınız.

 

Videomuzda kısaca finansal bilgileri nasıl projeksiyonlandırabileceğinizi ifade etmeye çalıştık. Burada değindiğimiz örnek finansal hesaplama excel tablosu ise alttaki linkten indirip, kendi bilgilerinize göre düzenleyip kolayca yararlanabilirsiniz. Bu tablodaki giderler, satış projeksiyonu, finansman ve nakit akışı tablosunu çıktı olarak alıp başvurunuza ek dosya olarak ekleyebilirsiniz.

İŞLETMENİN GELECEK PROJEKSİYONU İÇİN FİNANSAL TABLO

Excel Tablosu İndirme Linki

Bu excel tablosunu indirip, ilgili yerleri kendinize göre düzenledikten sonra girişimcilik desteği başvurusu yaparken kullanacağınız finansal tahmin tablosu, sabit değerler ve çalışan bilgileri kısımlarını kolaylıkla doldurabilirsiniz.

Üstteki videonun yayınlandığı youtube kanalımıza(https://www.youtube.com/c/hakankaya/?sub_confirmation=1) abone olarak, facebook sayfamızı(https://www.facebook.com/girisimhocasihakankaya/) beğenerek veya Google G+ (https://plus.google.com/+hakankaya) üzerinden takip ederek girişimcilik, iş fikirleri, motivasyon ve dijital pazarlama alanlarında bir çok bilgiye erişebilirsiniz.

3.1 Finansal Tahmin Tablosu

Bu kısmı ve alttaki sabit değerleri tam doldurabilmek için öncelikle finansal tablolarınızı oluşturmalısınız. Bu tablolarınızı oluşturduktan sonra kolaylıkla buradaki rakamları doldurabilirsiniz. Ayrıca finansal tablolarınızı pdf hale getirip ek belgeler kısmında eklemeyi unutmayın.

3.2 Sabit Değerler

Sabit değerler demirbaş envanterine kaydettiğimiz şeylerdir. Örneğin makina, ofis mobilyaları, araçlar vb gibi.

3.3 Çalışan Bilgiler

Bu kısımda ise yıl içinde çalışan bilgiler olarak girişimci olarak sizin bağ-kur günleriniz ve oluşacak çalışanlarınız için SSK günleri yazıyoruz. Tam yıl için 360, ayları ise 30 olarak hesaplıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.