KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvurusu Bölüm 4 KOSGEB’den Talep Edilen Destekler

İş fikrimizi anlattık, finansal planımızı sunduk ve sıra geldi KOSGEB’den talep ettiğimiz destekleri yeni girişimci desteği başvuru formumuza eklemeye. Daha önceki bölümlerde tüm giderlerimize yer vermiştik ama bu kısımda sadece desteklenen giderlerimize yer veriyoruz.

4.1 İşletme Kuruluş Desteği

İşletmenizi kurmak için yaptığınız harcamalar için işletme kuruluş desteği talep ediyorum kısmında kutucuğu işaretlemeniz yeterlidir.

4.2 Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Yazılım ve Ofis Donanımı Desteği

İşletmenizi kurarken ve ilk bir yıllık periyotta alacağınız makine ve teçhizat yanında ofis donanımı ve yazılım giderleriniz için destek talep edebilirsiniz. “Ekle” butonuna tıklayarak destek talep ettiğiniz ürünleri tek tek listelemelisiniz.

4.3 İşletme Giderleri Desteği

İşletmenizin çalışması sırasında aylık ödeyeceği kira ve çalışanlar için net ücret desteklenmekte. Aynı şekilde ekle diyerek bilgileri doldurabilirsiniz. Birinci derece akrabalarınızı çalışan olarak desteklenmeyeceğini hatırlatalım. Ayrıca destek ödemesi talep ederken çalışanlarınızın SSK dökümü ve maaşının bankadan yatırdığınıza dair dekont isteneceğini de hatırlatalım. Yani, SSK bordrosunda göstereceğiniz maaş kadar destek alabilirsiniz.

4.4 Sabit Yatırım Desteği

Yukarıdaki destekler geri ödemesiz olarak hibe kapsamında olanlar idi. Buradakiler ise geri ödemeli olarak, banka kredisi şeklinde verilen ve faiz kısmını Kosgeb’in üstlendiği destektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Contact Person WhatsApp İletişim