Organik Hit Programları

Web sitenizin alexa değerlerini düşürmek için kullanabileceğiniz organik hit programları ile seo çalışmalarınıza destek vererek google’da yükselmek daha kolay.Sitelerin ziyaretçi sayısı, kaynağı, geçirilen süre ve sayfa gezinme oranı gibi etkenlere göre siteleri alexa dünya değeri ve ülke sıralaması olarak listeleyen alexa bir çok seo uzmanı için en önemli yapı taşlarından bir tanesidir.

En çok fayda sağlayan organik ziyaretçi programları aşağıdakilerdir:

 1. HitLeap        www.hitleap.com
 2. EasyHits4U  www.easyhits4u.com
 3. Websyndic    www.websyndic.com

Organik Ziyaretçi Programları Nasıl Çalışır?

Bu programlarda öncelikle üyelik oluşturursunuz. Daha sonra ise “my websites” kısmına gezilmesini istediğiniz web sitelerinizi eklersiniz. Daha sonra ise, programa üye olan diğer siteleri gezinerek kredi kazanırsınız. Kazandığınız kredi kadar da diğer kullanıcılar sizin sitenizi ziyaret eder.

Böylece gerçek organik ziyaretçi arttırma sağlamış olursunuz. Diğer taraftan siteme referral linkiniz ile başkalarını üye yaparak gezinme kredisi sağlayabileceğiniz gibi ücreti mukabilinde de ziyaretçi ve organik hit sağlarsınız.

Diğer taraftan organik ziyaretçi programları dışında ziyaretçilerinizi arttırmak içn uygulayabileceğiniz bir çok teknik ve yöntemde bulunmaktadır. En önemlisi düzenli içerik girmektir. Bu içeriklerin web sitenizin hitap ettiği kitlenin ilgi alanında benzer sektörlerden yazılar olması maksimum faydayı sağlar. Yazılarınız içerisinde diğer yazılarınıza link vererek ortalama sayfa görüntüleme oranını arttırabilirsiniz. özellikle ilk paragrafları çok özenli ve ilgi çekici yaparak, site ziyaretçisi okurun hemen çıkma oranını düşürmenizde yardımcı olur.

İlgili yazı: Akıllı İçerik Stratejisi

Siteniz firma yada ürün sitesi ise blog kısmı açarak buradan yazılarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Eğer düzenli içerik girme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yada zamanınız yok ise bir dijital ajans veya freelance içerik editörü ile anlaşıp sitenizde düzenli içerik yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Sitenizde yayınlanan her yazının otomatik olarak twitter ve facebook hesaplarınızda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer taraftan çoğu site sahibi ve internet girişimcisi atlasa da sitenizde yer alan görselleri pinterest üzerinden pinlemeyi unutmayın. Henüz rekabetin düşük olduğu pinterest üzerinden çok takipçisi olan board sahiplerinden yazılarınızı resimleri aracılığıyla pinlemesini rica edebilirsiniz. Özellikle ev dekorasyon ve tasarım ürünler satan e-ticaret sitesi için geri dönüş oranı en yüksek sosyal mecradır pinterest.

Ayrıca ofpof, onedio, bumerang vb. çok takip edilen bloglarda ilgili alanlarda kaliteli yazılar paylaşarak kişisel markanızı güçlendirebilirsiniz. Unutmayın, çok içerik değil, düzenli ve okuyucuların okuyup paylaştıkları içerikler sizi başarıya götürür.

Organik Hit Programları” için 6 yorum

 • 13 Ekim 2016 tarihinde, saat 23:06
  Permalink

  gerçekten bende hit porgramı arıyordum teşekür gerçekten çok sağol indiricem inşallah yararlı olur

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2016 tarihinde, saat 17:43
  Permalink

  Güzel bir programa benziyor deniyeceğim

  Yanıtla
 • 10 Kasım 2016 tarihinde, saat 01:32
  Permalink

  Abartılmadan kullanılırsa çok faydası oluyor. Ne demişler herşeyin doğalı iyidir ama bu programlar belli bir süre içerisinde de çok fayda sağlıyor. Önemli olan ölçülü kullanmak.

  Yanıtla
 • 21 Kasım 2016 tarihinde, saat 12:58
  Permalink

  Kredi satın alma seçeneği de var sanırım.Ayarında kullanmak lazım bir de.

  Yanıtla
 • 21 Kasım 2016 tarihinde, saat 16:20
  Permalink

  Bir ara kullandım ben zamanında gerçekten işe yarıyordu algoritmalar değişince artık google pek önemsemez hale getirdi ufakta olsa alexaya etkisi oluyor.

  Yanıtla
 • 21 Kasım 2016 tarihinde, saat 18:54
  Permalink

  Yeni açtığım bir kaç site için aradığım bir şeydi. Organik hit her zaman olmamasından iyidir. Siteyi canlı tutar. Ben kullanma taraftarıyım.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WhatsApp chat WhatsApp İletişim