10.000TL İle Yapılabilecek İşler

Düşük sermayeli iş fikirleri araştıranlar için 10bin TL ile yapılabilecek işler için fikirler paylaşmaya çalışacağız.

Ülkemiz girişimcileri için kuşkusuz en büyük sıkıntı sermaye olmaktadır. Yeni bir iş kurma aşamasında resmi masraflar, başlangıç için sabit yatırım maliyetleri ve diğer mükellefiyetlerin girişimciye bir muafiyet sağlamaması nedeni ile girişim maliyetleri çok yükselmekte.

Bu nedenlerden dolayı benim gibi sermayesi az yada olmayan bir çok girişimci için sermayesiz yapılabilecek işler yada 5bin, 10bin gibi düşük sermayeli iş fikirleri imdada yetişmekte.

Farmasi İle Network Marketing

Bildiğiniz üzere distribütör, bölge bayi, toptancı, bayi ve satış mağazası gibi ara unsurları çıkarıp kişiden kişiye satışa verilen isimdir network marketing. Siz firmanın ürününü alır ve kullanırsınız. Deneyimlerinizi etrafınızdakiler ile paylaşır, onlara ürün denemeye ve satın almaya ikna ederek çevrenizi genişletirsiniz. Ve bu çevrenizdekilerin de kendi çevrelerinde bu işi yapabilmeleri için onları da sisteme üye yaparak ekibinizi oluşturursunuz.

İlgili yazı: Farmasi ile Network Marketing

Instagram Butiği Açıp Satış Yapmak

İnternetten satış yapmak düşük bütçeli girişimciler için ideal bir başlangıç yöntemidir. Satabileceğiniz bir ürünü bulmak, bu üründen bir kaç bin lira ile stok yapmak, bir kaç bin ile paketleme (kutu, broşür, logolu bant, zarf vs.) ekipmanları hazırlatmak ve paranızın geri kalanı ile Instagram reklamı(takipçi ve beğeni satın alma, fenomenlerden ürününüzü tanıtmaları için reklam ve Instagram reklamı) vererek satışa başlamak mümkün. Daha fazla bilgi için Instagram’da satış yapmak konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Fotoğraf Çekip Satmak

Bir profesyonel fotoğraf makinası ve eğitim kursu satın alıp sizde stok fotoğrafçılığı işine girebilirsiniz. Bu iş için İstanbul manzaraları, kediler, eski binalar, çiçekler, doğa manzaraları vb. her hangi bir alanda uzmanlaşıp fotoğraflar çekersiniz. Bunları iyi birer alt etiketi ile stok fotoğrafı satılan sitelere yüklersiniz.

Bu fotoğrafları web sitesi, sosyal medya, ürün reklamı vb. işlerde kullanmak isteyen yerli ve yabancı kişiler fotoğrafın kullanım hakkını satın alır ve siz de para kazanırsınız. Belki seyahat fotoğrafçısı olarak hem gezip hem para kazanarak hayal edilen bir yaşam şekline bile ulaşabilirsiniz.

Sahibinden Aracısı

Kuşkusuz Türkiye’nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com olarak öne çıkmakta. Araba, ev ve ikinci el elektronik eşyanın büyük bir oranı buradan satılmakta. Sizde burada satılan ürünleri iyi fiyattan alıp yine sahibinden üzerinde satabilirsiniz. Veya etrafınızdakiler için alıp kendi komisyonunuzu kazanabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise, ev veya araba ilanı ekleyecek olan etrafınızdakilere yardımcı olabilirsiniz. ilana koyulacak ev veya aracın fotoğraflarını çekersiniz, açıklamalarını düzenler ve ilan sahibi adına girerek küçük de olsa bu işe yaptığınız aracılık için para alabilirsiniz.

Sizin 10.000 TL’niz olsa ne iş yapardınız? Alta yorum yaparak konuya katılmaya ne dersiniz.

One thought on “10.000TL İle Yapılabilecek İşler

  • 9 Mart 2016 tarihinde, saat 02:50
    Permalink

    Sermaye cidden çok sıkıntı. Devlet destekleri ve hibeler ciddi anlamda yetersiz kalıyor ancak 10.000 TL gibi bir parayla girilecek en güzel iş gıda işidir. Ruhsatlar filan halledildiği zaman ölmeyecek bir piyasadır gıda piyasası

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.