5.000 TL İle Yapılabilecek İşler

Sermayeniz düşük ise bu 5bin ile yapılabilecek işler ve iş fikirleri size iş kurma konusunda fırsatlar sunabilir.

İş kurmak hayali içinde yanıp tutuşan girişimci kişiler için başlangıç sermayesi sorunu hep vardır.

Sermayesi az iş fikirleri içerisinden 5.000 TL bütçe ile başlayıp para kazabileceğiniz işler var mıdır? varsa nelerdir? sorulara cevap bulmaya ve size ilham vermeye çalışalım. 5bin lirayı biriktirdiğinizi, başka kimseden borç almadan, banka kredisine falan bulaşmadan küçük bir başlangıç yapmak istediğinizi var sayalım. Bu iş tam zamanlı bir girişimde olabilir, veya çalışmaya devam ederken ek iş olarak yapıp ek gelir elde etmek istediğiniz bir girişimde olabilir.

hangisi olur ise olsun, bunlarda sizin keyif alacağınız, bildiğiniz veya ilgi alanınızda olduğu için çabuk öğrenip kendinizi ve işinizi geliştireceğiniz bir iş olmalı.

Telefon Alıp Satmak

Akıllı telefonların hızla yayılması ve her geçen gün trendin değişmesi ile ortalama kullanıcılar  ayda bir telefon değiştirmektedirler. Sizde, elinizdeki bütçe ile arkadaşlarınızdan, etrafınızdakilerden telefon satmak isteyenlerin telefonunu, telefoncunun fiyatında alarak onların satacağı fiyata bir başkasına elden veya sahibinden.com aracılığı ile satabilirsiniz. Değeri 500-1000 lira arası olan telefonlardan 200 lira gibi güzel paralar kazanabilirsiniz. Hatta sadece bir markada uzmanlaşarak daha fazla tecrübe kazanıp, o markanın uzman alıcı ve satıcısı olabilirsiniz. Sadece sahibinden.com üzerinden alıp satarak bile güzel paralar kazanabilen kişiler var.

Blog Açmak

İnternet üzerinden yapılabilecek en kolay ve uzun vadede kar elde edebileceğiniz işlerden bir tanesi de blog açma iş fikri olarak öne çıkmakta.

İlgili yazı: 10 Adımda Blog Yazarlığı İle Para Kazanma

İlgilendiğiniz bir konuda, bilgi ve tecrübeniz olan bir alanda, hobileriniz ile ilgili yada hayalinizdeki iş dalında bir blog açmak ile işe başlayabilirsiniz. Bunun için bir alan adı(domain) satın almalı ve bu domaine bir hosting eklemelisiniz. Daha sonra bir wordpress blog sitesi kurarak işe başlayabilirsiniz. WordPress siteyi adım adım kurulum yazılarını okuyarak kurabileceğiniz gibi bir uzmana kurdurup, tema, seo ve reklam ayarlarını yaptırıp hemen içerik üretmeye yani yazılar yayınlamaya başlayabilirsiniz. Bunun için içerik üretme yazılarını okumanızda fayda var.

Memleket Ürünleri Satmak

Memleketinizden getirteceğiniz pekmez, bal, ceviz, fındık, pestil, kurumuş ürünler gibi köy ürünlerini getirip komşularınıza, arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ve çevrenize satarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Memleketinizdeki bölgeye has ürünler yanında organik ve doğal ürünler ile çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

One thought on “5.000 TL İle Yapılabilecek İşler

  • 19 Kasım 2016 tarihinde, saat 02:39
    Permalink

    Blog açarak para kazanmak için 5000TL’lik bir bütçe ayırabilirseniz çok kısa süre içerisinde bu parayı fazlasıyla geri alabilirsiniz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.