Aracınıza Reklam Alarak Para Kazanmak

Sadece sahip olmaktan uzaklaşıp, ihtiyaç kadar kullanım kültürü özellikle paylaşım ekonomisi kültürü ile hızla yayılmakta. Arabalira ise aracınızı ek gelir kaynağı olarak kullanıp para kazanmak için değerlendirebileceğiniz bir uygulama.

Araca sahip olmak belli bir maddi külfet. Sadece satın alma dışında aylık olarak sigorta, kasko, sigorta, yakıt, park, lastik, tamirat vb. bir çok masraf ile birlikte gelmekte. Bu masraflarınıza destek sağlamak ve aracınız ile para kazanmak ise blablacar ve yolyola gibi araç paylaşım uygulamaları ile seyahatlerinizde yanınıza yolcu olarak mümkün. Ayrıca aracınıza bir reklam veren şirketin reklam giydirmesini de yaptırarak ayda 250TL para kazanmak ise tam bir avantaj.

İşte bu iş fikri ile araç sahipleri ile reklam vereni buluşturan bir uygulama olarak ortaya çıkan arabalira.com sayesinde ayda 250TLye varan ücretler ile aracınıza reklam yerleşimine açmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey girişim web sitesi arabalira adresinden otomobiliniz ve kullanım alışkanlıklarınızı girerek bir profil oluşturmak ve reklam verenlerin teklifini beklemek.

araciniza-reklam-alarak-ayda-250tl-kazanmak-araba-lira

Sadece sahip olmak için bir şeyler satın almayın, onunla para kazanın, ek gelir elde edin ve daha efektif kullanın. Kiralama ve paylaşım ekosistemi gibi alternatifleri de değerlendirerek sahip olmadan da kullanabileceğiniz çözümlere de açık olun.

Diğer taraftan aracınız ile yaptığınız yolculukların maliyetlerini düşürmek için ise araç paylaşım uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bunun için yerli yolyola ve Avrupa merkezli blablacar yolculuk paylaşım uygulamaları ile yanınıza ister şehir içi ister şehirler arası yolculuklarda yol arkadaşı alarak, yakıt masrafınızı paylaşarak ekonominize ek katkı yaptığınız gibi sosyalleşme imkanı da bulmak mümkün.

Aracınızı Kiralayarak Para Kazanma

Haftasonu gibi aracınızı kullanmadığınız zamanlarda, şehir dışında veya tatilde olduğunuz zamanlarda yada hafta içi işe servis veya toplu taşıma ile gidiyorsanız bşo boşuna bekleyen aracınızı kişilere kiraya vererek para kazanmak son derece mantıklı. Özellikle bu konuda çok kapsamlı bir hizmet sunan Garaj Yeri uygulaması ile aracınızı kiralık olarak yayınlamak, kiralamak, ücretinizi almak, riskleri indirmek ve kiralama sigortası işleri son derece kolay.

Yapmanız gerek tek şey ise rentiva adresine girmek, burada bir profil oluşturmak ve araç bilgilerinizi girmek. Daha sonra ise aracınızın boş olduğu günleri takvimden seçerek, otomobilinizi kiralık olarak ilana çıkarmak. Diğer taraftan araç sahibi değil iseniz de, diğer kullanıcılardan ekonomik fiyata ve kolaylıkla araç kiralamanız mümkün.

 Aracınızı kullanmadığınız zamanlarda arkadaşlarınıza kiralayarak, yada hava alanı gibi noktalara gidecekleri zaman taksi parası yerine götürerek otomobil sahibi olarak ek gelir imkanı mümkün. Bunun dışında aracınızı belirli günler kullanıyorsanız onu satıp, rent a car firmalarından günlük oto kiralama yaparak yada yolyola gibi anında ve ihtiyaç miktarı kadar kiralama hizmeti sunan uygulama çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Araç ve otomobil dışındaki ekonomik giderlerin paylaşılması uygulamarı içerisinden en çok sevdiklerim arasında konaklamalarınızı kolaylaştıran airbnb ve çalışma şeklinizi mobilize etmenizi sağlayan workplaces veya sanal ofisler.

Paylaşım ekonomisi; kısaca sahip olduğunuz ve diğerlerinin sahip olması için alması için para ödenmek zorunda oldukları şeyleri onlarla paylaşarak ek gelir elde ederek para kazanmak imkanı sunan uygulamalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.