E-ticaret Yazılımı Seçimi

İnternetten satışa başlamak için ilk kararları aldınız. Hangi ürün veya ürün grubu ile satışa başlayacağınız, tedarik şekli, üzerinde kullanacağınız marka, ambalaj ve paketleme nasıl olacak, kargo firması, ödeme alma yöntemi vs bir çok detayı kafanızda oturtunuz.

Peki ya hangi yazılımı kullanacaksınız?

Wocommerce, opencart gibi ücretsiz yazılımları mı shopify, wix wb yapılanmaları mı yoksa ideasoft, ticimax, ikas gibi daha yerel başarılı e-ticaret yazılımı seçimi mi yapacaksınız.

tabi ki elbette bütçe de önemli ama asıl önemli olan sizin eticaret stratejiniz, buna uygun ihtiyaçlarınız, satışı nerede yapacağınız gibi detaylar etkili olacaktır.

Satışlarınız öncelikle yurt içi pazara ise internetten satış dinamiklerini öğrenmek adına trendyol, n11 gibi online pazaryerleri ile entegrasyonu olan, kullanımı kolay olan yazılımı seçmenizde fayda. Bu sayede diyelim ki 10 adet gibi az ama öz bir ürün grubu ile başladınız, eğer satın alacağınız eticaret altyapısı seçimi size bu online pazaryerleri ile entegrasyon sağlıyor ise kolaylıkla bu 10 ürünü trendyol, n11, hepsiburada, çiçeksepeti gibi online pazaryerlerinde satmaya başlayabilirsiniz.

Kartopu etkisi ile hazır müşterisi olan bu pazaryeri uygulamalarında daha hızlı satışa dönüşme imkanı artacağı için siz yaptığınız satışlar için ürün bulma, paketleme, kargoya verme, satış sonrası hizmetler gibi detayları hızla deneyimleme ve tecrübe kazanma imkanı bulursunuz.

Eğer üretip satacak iseniz üretim kabiliyetiniz artar, alıp satacaksanız ise ilk satışlarda düşük karlar yada karsız satışlar ile e-ticaret yapmayı öğrenir iken sattığınız ürünleri aldığınız yerlerde kredibiliteniz, saygınlığınız ve tanınmışlığınız oluştukça hem ürün almak kolaylaşacak hem de daha cazip fiyatlar alacaksınız.

E-ticaret ihtiyaçlarınıza uygun yazılım seçmek göründüğünden zor olabilir.

– Hakan Kaya

Ama size bu konuda yardımcı olabiliriz, ihtiyaçlarınız, e-ticaret stratejiniz, neyi nerede satacağınız gibi detaylar ile doğru yazılım seçmenize yardımcı olabiliriz.

– Girişim Hocası l Hakan Kaya

O nedenle ilk adım her zaman başlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.