Facebookta Satış Yapmak

Birilerini takip edip beğenmeyi bırakın ve Facebook’ta satış yapmak için sisteminizi kurun.

Dünün ana cadde üzerinde dükkan açarsan daha çok satarsın mantığının yerini Facebook’daki takipçi sayın çoksa yada Facebook pazarlama ipuçlarına sahipsen başarılı bir satış hacmi yakalarsın anlayışına döndü. Sizde mevcut internetten satış sisteminizi Facebook ve diğer sosyal medya kanalları ile genişletebilir veya yeni bir girişim olarak Facebookta satış yapmak iş fikrini uygulayabilirsiniz.

Hiç bir şey kolay değil elbet, ama zorluk sıralamasında bu tarz düşük sermayeler ile girilebilecek ve detaylarına hakim olduğunda çok büyük bir hızla büyütülebilecek iş fikirleri nispeten daha kolay. Sizde internetten para kazanmak ve bir iş kurmak için iş fikirleri arayışında iseniz facebooktan satış yapmak bence size bir fırsat sunabilir.

Öncelikle bir Facebook sayfası açmanız gerekir. Ana sayfanızda solda sayfalar diye bir alan yer alır, onun yanına geldiğiniz tüm sayfalar sekmesi çıkar, ona tıklayın ve açılan sayfada bir artı işareti ile birlikte Facebook sayfa oluştur yazısına tıklamanız yeterli. Sizin için sayfa ismi, sayfanızın kısa tanımı ve kategorisi seçmeniz ardından adımları takip ederek yayına alabilirsiniz.

Oluşturduğunuz sayfanızda sattığınız ürün ve hizmetleri tanıtmaya başlarsınız. bunun yanında fikir verici ve ilham verici şeyler paylaşmayı, ara ara takipçileri eğlendirici şeyler sunmayı unutmayın. Öncelikle Facebook arkadaşlarınızın tamamını sayfanızı beğenmeye davet edin. Daha sonra Facebook reklamı vererek beğenen takipçi sayınızı biraz arttırın.

Artık, bu takipçilerinizin sayfanızdaki şeyleri paylaşması ile onların arkadaşlarına ulaşmak ve devam eden bir döngü ile genişlemek daha kolay olacaktır. Ama, takipçilerin paylaşacağı içerikler nasıl üretilir. İşte bunun için rakip sitelerin sayfalarını inceleyerek strateji geliştirip Facebook’ta satış yapmak kolaylaşmakta.

Yada bu işin uzmanı bir dijital ajans ile çalışmak ise daha profesyonel yaklaşımlar sağlayacaktır. Özellikle “paylaş ve kazan” tarzı indirim, hediye çeki, hediye ürün vb. verme şeklindeki kampanyalar daha motive edici olacaktır.

Bu satış kanalınıza hızlı bir şekilde kendisine yer edinen Instagram’da satış yapmak iş fikrini de opsiyon olarak ekleyerek internetten para kazanma yöntemleri konusunda yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.