Farmasi İle Network Marketing

Yeni çağın pazarlama ve satış trendlerinden birisi olarak öne çıkan network marketing dünyasına Farmasi danışman girişi yaparak sizde katılabilirsiniz. Öncelikle network marketing siteminin mantığını kavramakla işe başlayalım.

Nedir bu Network Marketing

Bu sistemde üretilen bir ürünün distribütör-toptancı-bayi-satıcı aracılığı ile son kullanıcıya ulaştırılması yerine kişilerden kişilere geçişle ulaştırılmasıdır. Yani siz herhangi bir network marketing firmasına üye olarak ürünleri indirimli alabilir, deneyebilir, kendiniz kullanabilir, etrafınızdakilere satabilir, çevrenizi genişleterek daha fazla kişiye satabilir ve başkalarını da üye yaparak para kazanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl Başlanır?

Hangi sisteme girerseniz girin, öncelikle ürünleri kendiniz kullanın. Daha sonra etrafınıza tavsiye etmeye başlayın. Beğenenlere önce ürün satın. daha sonra ise onlarında etrafındakilere ulaşarak networkünüzü genişletin. Satışınız arttıkça, bu işi yapabilir gördüklerinize satış danışmanı/temsilci olarak onlarında para kazanabileceğini yavaş yavaş anlatın. Bırakın zamanla onlar talepkar olsun. Adım adım üye yapın. Daha çok üye değil, iş yapacak ve ürün çekecek kişileri üye yapın. Diğerlerine siz ürün satın.

Sosyal Medyayı Kullanın

Günümüz modern insanı elindeki mobil cihazlara yani akıllı telefonlara bağlı yaşamaktadır. Sizde onlara, sosyal medya araçları üzerinden ulaşın. Facebook, Tiktok, Instagram, Pinterest ve Youtube gibi sosyal mecralarda etkileyici pofil sayfalarınız olsun. Buradan Farmasi ürünlerini paylaşın, network marketingi anlatın, doğal beslenme, sağlıklı yaşam ve yaşam kalitesini arttırmaya yönelik şeyler paylaşın. Bilgi verin, iham verin, yol gösterin ve zaman zaman eğlendirin.

İlgili yazı: İnstagram’da Satış Yapmak

Web Siteniz Olsun

Sadece farmasi yapıyorsanız farmasi ile ilgili veya içerisinde farmasi’ye de yer verebileceğiniz sağlıklı yaşam, organik beslenme, yemek tarifleri vb. bir web sitesi kurmanızda fayda var. Diğer yazılarımızdan alan adı satın alma, hosting, site kurma, internetten satış yapmak ve içerik geliştirme konularında detaylı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Kişiselleştirin

Sizin gibi bir çok network marketing girişimci Farmasi danışmanı olmak ile ürünleri veya diğer sistemlere üye olmak ile bir çok rakip ürünleri tanıtmakta, satmakta ve bu kişileri daha sonra üye yapmak sureti ile ekip kurmaktadır.

Gittiğiniz toplantılarda gördüğünüz başarılı kişilerin yöntemlerini kopyalayıp, uygulayabilirsiniz. Ama farklı olmak için kendinize özel, kişiselleştirilmiş deneyimler geliştirin.

Instagram’dan Farmasi Ürünleri Tanıtmak

Artık sizlerde birer sağlıklı yaşam ürünleri tutkunu oldunuz ve Farmasi danışman girişi yaparak network marketing dünyasına katıldı iseniz, Farmasi ürünleri tanıtma, satış yapma, üye bulma ve ekip kurma gayretlerine başlamışsınızdır. Peki bu işler için kendi çevremizi, eşimizi, dostumuzu, iş arkadaşlarımızı ve komşularımızı değerlendirdikten sonra işi nerelere taşıyabiliriz.

Özellikle mobil internetin ve akıllı telefonların hayatımıza girmesi sonrasında gelen 4,5G gibi hızlı bağlantılar sayesinde özellikle sosyal medya kullanımı hızla yaygınlaştı. Eğlenmek, oyun oynamak, soru sormak, öğrenmek ve vakit geçirmek için cep telefonlarımızın içine gömülür hale geldik. Eskiden mahalle sohbetleri, balkondan seslenmeler, akşam oturmaları yerine sosyal medyadan bir birini takip etme, onu dürtme, beğenme ve davet etme gibi tüm sosyal kavramlar mobil dünyaya taşındı.

Artık yediğimiz, içtiğimiz, gittiğimiz, gördüğümüz ve beğendiğimiz her şey Tiktok ve Instagram’da paylaşılır oldu. Tabi ki Facebook, twitter, snapchat ve diğer mobil uygulamalarda önemli ama Instagram uygulaması özellikle görsel olması nedeniyle tanıtım ve satış için harika bir mecra olmuş durumda.

Zira burada her şeyi bir fotoğraf ve kısa açıklama ile ifade etmek zorunda olmanız sebebiyle daha güzeli yakalamak hissi ile paylaşım değeri yükselmekte. Sizde daha fazla kişiyi instagram hesabınızı takip ettirmeye çalışarak işe başlayabilirsiniz. Bunun için “Instagramdan Satış Yapmak” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Bu ipuçlarını da değerlendirerek beğenme ve takip, rakip network marketing ürünlerini beğenenleri çekme gibi yöntemlerle intagramdaki networkünüzü genişletin. Daha sonra ise 4:1 kuralı ile paylaşımlara başlayın. Nedir bu kural? Paylaşımları art arda yapmak yerine günlere ve saatlere yaymaktır. Sonrasında ise 4 adet normal paylaşımdan sonra 1 adet amaç hedefli paylaşımdır.

Yani ilk 4 paylaşımınız tatil yeri, gördüğünüz güzellikler, kediler, çiçekler, ev dekorasyon objeleri vs. olabilir. Bundan sonraki 1 tane ise bir Farmasi ürünü, üye kampanyası, nasıl Farmasi danışmanı olunur, network marketing ve Farmasi ile kazanç elde etmek gibi amacınıza uygun bir paylaşım olmalıdır.

Böylece hem takipçilerinizi yoğun paylaşım ile sıkmamış olursunuz, hem de diğer eğlenceli paylaşımlarınız ile onları kendinize bağlamış olursunuz. Özellikle başlamadan önce Instagramda takipçisi çok olan diğer satıcı ve network marketing işinde başarılı kişileri inceleyebilirsiniz. Bunlar Avon temsilcisi, Ogansia satış temsilcisi vefa Farmasi danışmanı olabilir. Neler paylaşıyorlar, nasıl paylaşıyorlar, hangi saatlerde ve günde kaç tane paylaşım yapmışlar, hangi paylaşımları en çok beğenilmiş, kimleri takip ediyorlar ve kimler onları takip etmiş gibi bilgileri derler iseniz işiniz son derece kolaylaşacaktır.

Bu benzer hesapları takip edenleri takip ederek yada en az beğenilen fotoğraflarını beğenerek onların dikkatini çekip, sizi de takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.