Instagram Pazarlama Başarınız için 8 Uygulama

Instagram e-ticaret için güzel bir platform olmaya devam ederken özellikle butik pazarlama için eşsiz imkanlar sunuyor.

Özellikle görsel yönü güçlü ürünler için harika bir platform. Daha önce instagram’da satış yapmak konusunda detaylı yazmıştık.

Peki ama instagram uygulaması tek başına instagram pazarlama için yeterli mi? Belki, ama aşağıdaki birbirinden kullanışlı uygulamalar ve araçlar instagramda başarınızı arttırmak, satış kapasitenizi geliştirmek ve butik mağazanızdan daha fazla kar elde etmek için harika çözümler sunuyorlar.

1- Tapshop

Instagram hesabınızı bir online mağazaya çevirmek ve kolay e-ticaret deneyimi sunmak için harika bir uygulama.

Şöyle ki, profinizdeki linke tıklayan takipçileriniz, daha önce paylaştığınız ürünlerden beğendikleri ile karşılaştıkları bir online mağaza karşılama sayfası ile karşılaşıyorlar. Kişiselleşmiş deneyim sunan harika bir özellik.

Ayrıca daha sonra paylaştığınız bir ürün fotoğrafını beğendiklerinde de, bu ürünü nasıl alabileceklerini ileten bir linki e-mail olarak alıyorlar. Instagramdan satış yapanlar için bence en kolay ve kullanışlı uygulamalardan bir tanesi.

2- Repost

Başkalarının paylaşımlarını, onların da bilgilerine atıf yaparak(credit) paylaşmanıza imkan veren bir diğer güzel uygulama. Hem ios hemde android için hemen indirebileceğiniz bu app aynı zamanda en çok repost alan resimleri, etiket ve çekilişleri de görmenize imkan sağlıyor.

3- Schedugram

Bilgisayarınızdaki fotoğrafları paylaşmak için telefona atmak, o küçük ekrana açıklama ve tiketler girmeye çalışmak bazen çok can sıkıcı olabilir.

İşte bu uygulama ile bilgisayarınızdan instagram paylaşımlarınızı toplu olarak ayarlayabilir hatta yayınlama zamanını takvime bağlayabilirsiniz. Birden fazla hesabınız mı var, sorun değil, hepsi için ayrı ayrı planlama ve paylaşımınızı kolaylıkla laptop’unuzdan yapmanıza olanak sağlıyor.

4- Piqora

ınstagramda hangi fotoğrafların veya etiketlerin(hashtag) daha fazla beğeni aldığı, popüler olduğu gibi analizleri yapabilmenizi sağlayan bir diğer işlevsel uygulama.

5- World Dream

Yazı, mesaj, söz veya sloganlarınızı resimler üzerine eklemnize imkan veren çok güzel bir grafik uygulaması. Fonu seç, yazını ekle ve kolayca düzenleme yaparak sosyal medya platformlarında paylaşabileceğin hale getir.

6- Diptic

Fotoğraflarınızdan kolaj yapmanızı sağlayan bu uygulama ile birden fazla fotoğrafınızı bir resim haline getirmeniz ve farklı görsel sunular yapabilmeniz mümkün.

Ayrıca animasyon ve videolardan kolaj yapabilmeniz, hatta üzerine müzik de ilave edebilmeniz mümkün.

7- Tagboard

Adından anlaşılacağı üzere sosyal medyada popüler olan ve hızla paylaşılmaya başlayan tag yani etiket ve hashtag analizi sunan bir diğer el altında bulundurulması gereken bir uygulama.

8- Iconosquare

Son uygulamamız ise Instagram sayfası için bilgisayarınızda takip özelliği sunan iconosquare. Böylece paylaşımlarınıza gelen yorum ve beğenileri görebilir, hangi resimler ve etiketler daha iyi gibi değerlendirmeleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda gerçek zamanlı olarak hangisi daha çok beğeniliyor, yorum alıyor ve paylaşılıyor gibi çok değerli bilgilere ulaşmanızı da sağlıyor.

Son Sözler

Gerçekten doğru uygulama ve araçlara sahip olmak instagram pazarlama becerilerinizi arttırmak ve doğru satış stratejisi için çok fayda sağlamakta.

Sizlerde bu uygulamalardan yada burada olmayanlardan nasıl faydalanıyorsunuz? Alta yorum yaparak instagram ve butik mağazacılık konusunda tecrübelerinizden bahsedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.