Kedinizin Bayılacağı Kedi Oyuncağı Çeşitleri

Sevimli olmalarının yanında bir o kadar da oyuncu olan kediler, oynayacak oyuncak bulamadı mı evde ki her türden eşyayı oyuncağı yapabilirler.

Perdeler, halı püskülleri, hatta duvarda ki tablolarınız bile kedilerden nasibini alabilir. Kedilerinizin hoş vakit geçirmesini sağlamak ve aynı zamanda da eğlendirmek istiyorsanız mutlaka onun da hoşlanacağı bir kedi oyuncağı satın almalısınız.

Birbirinden çeşitli oyuncaklar arasından kedinizin hoşuna gidecek bir türü eminim bulabilirsiniz. Farelerden, püsküllere, yumuşak toplara kadar farklı renk ve boyutlarda ki oyuncaklara kedinizin evde en çok  nelerle oynadığını göz önünde bulundurarak bir tane oyuncak edinebilirsiniz. Böylece hem o hem de siz kedinizi izlerken eğleneceksiniz.

Kedileriniz İçin Kedi Tarakları

Evlerinde kedi besleyenler ya da daha önce kedi beslemiş olanlar bilir ki kediler özellikle tüylerini yeniledikleri dönemlerde çok fazla tüy dökerler. Bazen evde tüylerle başa çıkamadığınız anlar bile olabilir. Bu zamanlarda mutlaka kedinizi sık aralıklarla taramalı ve tüylerine çeşitli ürünlerle bakım yapmalısınız. Eğer kedinizin genel olarak sürekli bir tüy dökme problemi varsa mutlaka veterinerinize danışmalı ve gerekli tetkik ve taramaları yaptırarak kedinizin sağlıklı olduğundan emin olmasınız. Her şeyden önce tüy dökme problemi olmayan kedilerin bile kedi tarakları yardımıyla en az 2 günde bir taranmaya ihtiyacı vardır. Böylece kedinizin tüyleri daha sağlıklı olmakla birlikte oldukça güzel görünecektir.

Proplan Kedi Maması İle Mutlu Kediler

Kedilerin sağlıkla uzun yıllar yaşamlarına devam etmeleri için düzenli ve kaliteli mamalar tüketmeleri gerekmektedir. Ne yazık ki birçok kedi besleyen kişi, evde ne yiyorsa aynı yemekten kediye vermekte ve bu da bir süre sonra kedilerin sağlıklarını olumsuz yönde etkilemekle birlikte obez kedilerle karşılaşma riski de giderek artmaktadır. Proplan kedi maması ise kedilerinin yaşına göre içinde ihtiyaç duyacağı kalori ve besin takviyelerini karşılayarak kedilerin sağlığını gözeterek uzun yıllar yaşamasında katkı sağlamaktadır. Farklı tatlarda ve çeşitlerde satışı olan bu mama ile kedinizin damak tadına en uygun olanı seçip kedinizi ödüllendirebilir ve öncelikli olarak onun sağlığını bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.