Kosgeb Desteği İle Web Sitesi Kurmak

Hızla globalleşen ve dijitalleşen Dünyamızda rekabet artık online mecraya yani internete taşındı. İşletmenizi bir web sitesi açarak internete taşımak için nasıl bir yol izleyebilirsiniz.

İster mevcut ürün veya hizmetlerinizi müşterilerinize internet üzerinden ulaştırmak için bir web sitesi olsun, ister bir e-ticaret girişimi olsun, ister bilgi ve tecrübelerinizi paylaşarak içerik pazarlayabileceğiniz blog, isterse mevcut işinize ek iş fikri olarak yeni mecra açmak olsun, hedeflediğiniz web sitesini açmak kolay iştir.

kosgeb-destegi-ile-web-sitesi-kurmak

İster wordpress, opencart vb. ücretsiz bir altyapıyı kullanarak veya bir web tasarım firması ile analaşarak web sitenizi yaptırırsınız. Peki ya sonra?

Kitlelere Ulaşmak

İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer burasıdır. Web sitenizin hedef müşterilere ulaşması, potansiyel müşterileri cezbetmesi ve daha çok ziyaretçiye ulaşmasını sağlamanız gerekir. İşte burada arama motorlarında hedef müşterinizin sunduğunuz ürün ve hizmetle ilgili yapacağı aramalarda kullanacağı kelimeler (ki bunlara anahtar kelime diyeceğiz) ile yaptığı sorgulamalarda ilk sayfa hatta ilk sıralarda çıkmak ve sosyal medyanın gücünü kullanmak çok önemli.

Bunun için bu çalışmaları yapan bir SEO uzmanı veya dijital ajans ile anlaşma yaparak profesyoneller ile çalışabilirsiniz. İşte bu seo çalışması, google reklamları, facebook reklamları, ilgili otorite sitelerde yer almak, basın bültenleri oluşturup yayınlatmak vs. hepsi birer bütçe tutmaktadır.

Web Sitesi İçin KOSGEB Desteği

İşte bu web sitenizi açmak ve geliştirmek için alacağınız hizmetlere %50 oranında destek alabileceğiniz KOSGEB kobi proje desteği bulunmakta. Bunun için satış arttırmak, yeni pazarlama kanalı oluşturma, marka bilinirliği, e-ticaret vb. bir hedef içeren iş planı oluşturmanız gerekmekte. Bu iş planında yer alan harcamaları aylara bölerek 6-24 ay arası periyotta olabilecek bir proje hazırlamalısınız. Bu proje ile web sitesi tasarım, seo danışmanlığı, aylık google reklamı, sitelerden reklam alma, bu iş personel istihdam edilecekse bu personellerin net maaşı gibi kalemler üzerinden geri ödemesiz Kosgeb hibe desteği alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.