KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Şartları

Kendi işini kurmak isteyenlere ve girişimcilere yönelik destekleri almak için almanız gereken girişimcilik kursu başvuru şartları nelerdir?

KOSGEB tarafından verilen yeni girişimci desteği uygulamasına başvuru yapabilmeniz için ilk şarttır bu girişimcilik kursu. Küçük ve Orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı olan KOSGEB amacı gereği kobilere destek sağlamak üzere kurulmuştur.

Geçen zaman içerisinde yeni girişimcilerin desteklenmesi, kadınların iş sahibi olması, gençlerin iş kurması gibi amaçlarla girişimci destek programları başlamıştır. Bunlardan birisi olan “Yeni Girişimci Desteği” programı için de ilk şart olarak düzenlenen “girişimcilik eğitimi” için başvuru yapıp, katılmalı ve sertifika almalısınız. Bu sertifikadan sonra açacağınız iş yeriniz için destek ve hibe alabileceksiniz.

Peki bu girişimcilik eğitimi yada girişimcilik kursu başvuru şartları nelerdir? Bu kurslar genel katılıma açık kurslar olup, e-devlet şifreniz ile online olarak alabileceğiniz eğitimler olarak düzenlenmektedir.

İlginizi çekebilir: Sıfır Sermaye İle Başlayabileceğiniz Girişim Fikirleri

Bu seçmelerde ise gerçekten iş kurmak isteyen, iş fikri gerçekti, girişimci kişiliği öne çıkan adayları seçmeye yöneliktir. Bu amaçla sizi tanımaya, iş fikrinizi anlamaya, bu iş için bilgi ve tecrübe birikiminize, varsa sertifika ve belgelerinize, bu iş için yaptığınız pazar, rekabet ve müşteri analizine ve finansman durumunuza ışık tutmaya yarayacak sorular ile karşınızda olacaklardır.

Bu uygulamalı girişimcilik eğitimi seçmelerinde kullanılan bir puanlama cetveli bulunmaktadır. Bu cetvelde üretim süreci içinde maddeler olduğu için iş fikrinde üretim olanların yeterli puanı alarak eğitime katılmaya hak kazanması daha kolaydır. Bu nedenle iş fikrinize, üretim de entegre ederek anlatmanız faydalı olur. Burada verdiğiniz iş fikriniz üzerinden destek almak zorunda değilsiniz, daha sonra farklı bir iş fikri ile KOSGEB girişimcilik desteği için başvuru yapabilmektesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.