KOSGEB İş Kurma Desteği

Yeni girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan KOSGEB iş kurma desteği ile sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Üretim, hizmet veya ticaret alanlarından her hangi birisindeki iş fikrinizi hayata geçirmek için sermaye sıkıntısı içerisinde iseniz size hibe desteği ile devlet babada yardımcı olmak istiyor.

Öncelikle bu girişimci desteği olan bu uygulamadan yararlanabilmek için “uygulamalı girişimcilik eğitimi” kurslarından birisine katılıp sertifika almanız gerekiyor. Bu sertifikadan sonra kuracağınız ve KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında yer alan işletmeniz için destek alabilmeniz mümkün olacaktır.

Öncelikle KOSGEB veri tabanına işletmenizi kayıt ediyorsunuz. Bir kobi beyannamesi dolduruyorsunuz. bu kayıt ve beyanname çıktılarına oda faaliyet belgesi, sicil kaydı ve ticaret/esnaf sicil gazetesi fotokopilerini de ekleyip size en yakın hizmet merkezi müdürlüğüne teslim ediyorsunuz. Bu belgeleri inceleyip onaylayan bir uzman tarafından sistemde aktif hale getiriliyorsunuz.

Size mail ve mesaj yoluyla iletilen kullanıcı adı ve şifreniz ile www.kosgeb.gov.tr adresinden e-kobi girişi yapıp destekler bölümüne geldiğinizde girişimcilik desteği linkinde tıklayarak KOSGEB iş kurma desteği başvurusu yapmaya başlayabilirsiniz.

Burada adım adım size girişimci iş planı doldurmanızı sağlayan adımlar göreceksiniz. Kolaylık olması açısından boş bir KOSGEB iş planı örneği indirip word dosyası olarak onun üzerinde çalışıp, tamamladıktan sonra kopyala-yapıştır yaparak sisteme başvurunuzu atabilirsiniz.

Bu iş planı girişimci olarak sizi, iş fikrinizi, iş fikriniz yer aldığı pazar araştırmasını, fırsat ve tehditleri, pazarlama ve satış stratejinizi, piyasada nasıl yer edineceğinizi, fiyatlandırma ve ödeme stratejilerinizi, yönetim ve eleman ihtiyaçlarınızı, finansal tabloları ve olabilecek eklere yer verdiğiniz bir projeksiyondur.

Konuyla ilgili iş planı hazırlama klavuzu konulu yazımızı okuyarak ip ucu edinebilirsiniz. Ayrıca internette bir çok örnek iş planı bulabilirsiniz ki bunlar üzerinden taslak olarak çalışıp güzel projeler çıkarabilirsiniz.

Bu iş planı yazma işini kendiniz zaman ayırarak yapabileceğiniz gibi bir girişim danışmanı ile çalışarak da profosyonel bir yeni girişimci desteği iş planı hazırlatabilirsiniz.

One thought on “KOSGEB İş Kurma Desteği

  • 6 Kasım 2016 tarihinde, saat 23:30
    Permalink

    Kosgeb eğer iyi incelenirse ve ilgili bir danışman bulunabilirse yeni bir şirkete büyük destekler sunabilir kaçırmayın mutlaka kosgeb ile ilgili incelemeleri okuyun.bu makalede gayet başırılı olmuş elinize sağlık

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.