KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvurusu Bölüm 1 Girişimci ve Ortak Bilgileri

İş planı hazırlama klavuzunu okudunuz, örnek iş planları araştırıp incelediniz ve bir boş iş planı dosyası indirip açtınız.

Evet, artık yazmaya başlayabiliriz. Bu ilk bölümümüz İngilizce business plan dosyalarında göreceğiniz “exclusive summary” yani yönetici özetidir. Şöyle ki, iş fikrinizi keşfetmek isteyen bir yönetici bu ilk kısa bölümü okuduğunda siz, girişiminiz ve iş fikri hakkında genel bir bilgiye sahip olmuş olur.

1.1 Girişimci

Bu kısımda kendimizden, kısaca özgeçmişimizden ve bu iş fikri ile alakalı bilgilerden bahsedeceğiz. Burada yazacağımız bilgiler “1.2 İşletmenin faaliyet konusu”  ve “2.3 iş fikri ve seçme nedenleri” kısımlarına hazırlık olacak kısa değerlendirmeleri içermelidir.

Şu tarihte şurada, doğdum şu okula gittim, okulda başarılıydım falan gibi sizin girişimciliğiniz ile ilgisi olmayan detaylardan daha ziyade iş planınızı okuyanın hiç sizi görmeden hakkınızda ve girişimci yönünüz hakkında bilgi sahibi olacağı ve iş fikrinizi kafasında oluşturabileceği bir iş planı yazmaya özen göstereceğiz.

1.2 İş Fikri

Diğer bölümlerde bahsedeceğimiz iş fikrimizi, nasıl oluştuğu, neden bu iş fikrini seçtiğimizi, yaptığımız hazırlık çalışmaları gibi konulara kısaca değiniyoruz.

                                                                                Sonraki Bölüm:  BÖLÜM 2

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.