Parasız Yapılabilecek İşler

İster tam zamanlı bir iş kurmak isterse ek gelir elde etmek için olsun parasız yapılabilecek işleri listelemeye çalışacağız bu yazımızda.

Girişimciler veya girişimci adayları için iş kurma aşamasında en büyük sıkıntı paradır. Aklında iş fikrini hayata geçirip, kendi işinin sahibi olmak ve bir işletme açmak ister lakin başlangıç sermayesi için gerekli para hep yetersizdir veya hiç yoktur çoğu zaman.

İşte bu konuda yani sermaye konusunda sıkıntı çeken girişimciler için, parasız yapılabilecek iş fikirlerinden aklımıza gelenleri burada sıralamaya çalıştık. Sizlerde bu fikirlere alt kısımdan yorum yaparak ilaveler yapabilir veya iş fikri geliştirme konusunda beyin fırtınasına katılabilirsiniz.

Parasız İş Fikirleri:

İlan Danışmanlığı:

Günümüzde araba, ev gibi bir çok şey internet üzerinden satılır oldu. Ama çoğu kişi için evini veya otomobilini satmak için sahibinden gibi sitelere ilan eklemek, ilan fotoğrafları çekmek, açıklamaları yazmak çok zor gelmekte. İşte sizde etrafınızdakilere ilan danışmanlığı yapabilirsiniz. Evini, arabasını veya diğer objeleri satması için hangi siteye veya sitelere ilan vermeli konusundan, fotoğrafları çekip, ilanı eklemek, açıklamaları yazmaya kadar tam detaylı bir hizmet sunabilirsiniz. Bu sayede ilana koydukları şeyleri daha hızlı listelemeleri ve detaylı ve profesyonel gözükmesi nedeniyle hızlı satılmasını sağlayarak ağızdan ağza müşteri potansiyelinizi genişletebilirsiniz.

Makale Yazarlığı:

Bizim bu sitemizde olduğu gibi, en önemli şey içeriktir. Yani ziyaretçilerin bilgilendiği yazılardır. Bu yazılar ise son derece okunabilir, anlaşılır, bilgi verici, ilham verici ve SEO uyumlu olmalıdır. İşte böyle yazıları yazmak ise uzun zaman alan bir uğraşıdır. Birden fazla sitesi olan web site sahipleri bu yazıları dışarıdan makale yazarlarına yazdırmaktadır. Sizde bu konuda kendinizi geliştirerek makale yazarı olabilir, bu işi ister ek iş ister tek iş olarak yapın para kazanabilirsiniz.

İnternetten Satış Yapmak:

Çalıştığınız firmanın ürünlerini, bir akrabanızın sattığı ürünleri veya bulabileceğiniz ürünleri internetten satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için sahibinden gibi ilan siteleri veya trendyol, n11 gibi pazaryerleri sitelerini kullanabilirsiniz. Veya Instagram, Facebook gibi sosyal medya mecralarından da satışı yapılabilecek işler listenize ekleyebilirsiniz.

İlgili yazı: Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Alta yorum kısmına sizde aklınıza gelen parasız veya düşük sermayeli yapılabilecek işleri yazarak katkıda bulunabilirsiniz. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.