Yeni İşinizin Neden Bir Web Sitesine İhtiyacı Var?

Evet dijital çağdayız, tekrar söylemek zorundayım ki, her şeyin internette olduğu bir devri yaşıyoruz.

Tatile mi gideceksiniz? bilet internette, otel internette, araba kiralama internette, güneş kremi yada güneş gözlüğü de almalı oda internette, gittiğiniz yerde nerde yemek yiyeceksiniz internette, evinize boyacı lazımsa oda internette, çocuğunuz için yeni kreş arayışı da internette.

Böyle devam eder gider. Artık benim işimin, küçük işletmemin yada işyerimin internette olmasına gerek yok demek, biraz da tüm o araştırmalar için internete bakan müşterileri, cep telefonlarından önce bir Google amcaya sorup da hareket edenleri kaçırmak demektir.

Her şeyin online olduğu ve internette olduğu dönemde sizin işletmeniz yada girişiminiz neden farklı olsun ki? işte işletmeniz için neden web sitesi ihtiyacınız olduğunu ortaya koyan 5 neden:

1- Avantaj

Artık alışverişin her türlüsünün internete kaydığı bir dönemdeyiz. Ürününüzü internetten satmıyor olsanız bile hizmetinizi, firmanızı veya rakiplerinizi önce internetten sorgulatıp daha sonra seçim yapan bir mobil müşteri kitlesi ile karşı karşıyayız.

O nedenle sunduğunuz ürün veya hizmeti iyi ifade eden güzel bir web sitesi, ziyaretçilere ulaşmak ve size satın alan müşteri olarak dönemlerini sağlamak açısından bir avantaj sağlayacaktır.

2- Bilgi

Yukarıda değindiğimiz gibi bilginin her türlüsüne internetten ulaşıldığı bir dönemde web siteniz ile kolayca potansiyel müşterilerinize bilgi sunabilirsiniz. Sunduklarınız veya yaptıklarınızı kolayca güncellemekten, değişen her fiyat için yeniden broşür bastırmaya gerek kalmadan bilgiyi anında sunabilirsiniz.

3- Ulaşılabilirlik

Web sitesi 7 gün 24 saat yayında olur, dükkanınızı bulamadım, geldim yoktunuz, dışarıya çıktık döneceğiz, hafta sonu erken çıktık gibi hiç bir mazereti olmaz. Potansiyel müşterileriniz gece yada gündüz web sitenizden firmanızı, küçük işletme yada girişiminizi inceleyebilir, sunduklarınızı, yaptıklarınızı, sattıklarınızı, referanslarınızı ve fiyatlarınızı inceleyebilir. İletişim formu doldurup iletişime geçebilir veya soru sorabilir, yada online olarak hizmetinizi satın alabilir. Yeni işiniz durmaksızın çalışmaya devam eder, hatta siz uyurken bile.

4- Müşteri Hizmetleri

Web sitenizi bir müşteri hizmetleri aracı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sık sorulan sorular ile müşterilerinize genel konulardaki sorunlarına cevap bulmaları fırsatı tanırsınız. Online form doldurarak satış veya satış sonraki destek alabilirler. Siparişlerini veya yenilikleri takip edebilirler.

5- Büyüme

Her işletme her kurulan yeni iş doğası gereği büyümek ister. Büyüme ise daha fazla müşteri ile olur. Daha fazla müşteri ise daha fazla kişiye erişmek ile. İşte bu noktada internet deryasında sizin sandalınız olan web sitesi ile şehrinizdeki, bölgenizdeki, tüm Türkiye’deki hatta dünyadaki potansiyel müşterilerinize ulaşma imkanı sağlar.

Son sözler olarak, yeni işiniz veya işletmeniz için bir web sitesi kurmadan önce rakiplerin sitelerini mutlaka inceleyin. Bunlara göre nasıl bir site, neler olacak, hangi görseller ve başlıklar kullanılacak gibi detayları not alın. Buna göre web tasarım firmaları ve freelancer yazılımcılardan fiyat alın. Mümkün olduğunca çok fiyat toplayın ki, en ekonomik şekilde web sitenizi oluşturma şansınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.